Bakırköy Cumhuriyet Savcısı meslektaşlarını dolandırıp kayıplara karıştı

Bakırköy Cumhuriyet Savcısı meslektaşlarını dolandırıp kayıplara karıştı

BAKIRKÖY Cumhuriyet Savcısı Tamer C.’nin ucuza araba ve arsa vaadiyle, meslektaşlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda kişiyi milyonlarca lira dolandırıp kayıplara karıştığı iddia ediliyor.

Sabah gazetesinden Osman Asiltürk’ün haberine göre, Bakırköy Adalet Sarayı bir savcının dolandırıcılık skandalıyla çalkalanıyor.

500 bin lirasını kaptıran savcı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nda 500 bin TL kaptıran bir savcının şikayeti üzerine Tamer C. hakkında Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) soruşturma başlatıldı. Yarım milyon lirasını kaptıran savcı G.K., şikayetle yetinmeyip Tamer C. hakkında icra takibi başlattı. HSK konunun incelenmesi için müfettiş görevlendirdi. Tamer C.’nin istifa dilekçesi verdiği, HSK’nın bunu kabul ettiği ancak tebliğ edilemediği öğrenildi.

6-12 milyon arası vurgun 

Ucuza araba ve arsa vaadiyle Tamer C.’nin kimi iddialara göre 6 milyon, kimi iddialara göre ise 12 milyona yakın para topladığı ileri sürülüyor. Savcının parayı nasıl topladığı tam olarak öğrenilmezken bir savcıdan 500 bin TL, iki zabıt katibinden 250 bin TL, adliye dışındaki iki kişiden 100 bin euro ve 540 TL para aldığı iddia ediliyor.

Sigorta şirketi batmanın eşiğinde 

Türkiye’nin önde gelen bir sigorta şirketinin ucuza lüks araç vurgununun merkezinde olduğu da ortaya atılan iddialar arasında. İddiaya göre batmanın eşiğine gelen ünlü sigorta şirketi, kurum içinde inceleme başlattı.

Savcı da şebekenin içinde iddiası

Yapılan incelemede gerçekte pert olmadığı halde binlerce araca pert raporu verilmiş ve bu yolla sigorta kurumunun kasası boşaltılmıştı. İncelemelerini tamamlayan sigorta şirketi, genel müdür başta olmak üzere 27 üst düzey çalışanının yerini ya değiştirdi ya da istifa ettirdi. Pert olmadığı halde pert ropuru verilen araçlar bir şekilde piyasaya sürüldü. Tamer C.’nin de böyle bir şebekenin içinde olabileceği düşünülüyor. Pert araçların buralarda piyasaya oto galeriler üzerinden sürüldüğü değerlendiriliyor.

Author: padmin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir