Yeni Torba Yasada Krediler İle İlgili Düzenlemeler Yapıldı. Islak İmza Olmadan Kredi Kullanılabilecek

Yeni Torba Yasayla Devlet Krediler İçin Düzenlemeye Getiriliyor! Bankalardan Taşıt, Konut, İhtiyaç Kredisi gibi kredileri Çekmek ve Yeni Kredi Kartı Almak Kolaylaşacak AK Parti hükümeti 69 maddelik yeni bir torba yasa için sivil toplum kuruluşlarının görüşlerine başvurdu.


69 maddelik yeni torba yasa ile kredi çekmek ve kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişilere de kolaylık sağlayacak bir takım düzenlemeye gidilecek. Bankaya gitmeden kredi kullanmak ve kredi kartı almak için düzenlemeler yapılacak. BDDK üzerinden kurulacak yeni sistem ile bankacılık sektörü için önemli değişikler yapılacak, vatandaşın koranavirüs nedeni ile zorlandığı bankalardan kredi çekme süreci kolaylaşmış olacak.

BDDK ÜZERİNDEN YENİ SİSTEM KURULACAK, ISLAK İMZA OLMADAN KREDİ KULLANILABİLECEK!


Yeni düzenlemi ile beraber Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) ıslak imza zorunluluğunu ortadan kaldıracak ıslak imza olarak kabul edilecek yeni kredi kartı bir bilişim veya elektronik haberleşme cihazı üzerinden gerçekleştirilecek diğer yöntemlerle bankaya gitmeden kredi başvurusu, kredi kartı başvurusu ve kredi erteleme başvurusu yapabilecek. Yapılacak olan düzenlemenin yasalaşması durumunda vatandaş bankalar ile ilk defa sözleşme ilişkisi kurulmasına rağmen bankaya gitmek zorunda kalmayacak, tüm süreç internet ve dijital kanal üzerinden gerçekleşecek.


KORANAVİRÜS SALGINI NEDENİ İLE ÇOK SAYIDA BANKA ŞUBE KAPATMA KARARI ALMIŞ, VATANDAŞ MAĞDUR OLMUŞTU!


Alınan karar ile beraber koranavirüs salgını sonrasında çok sayıda şube kapatma kararı alan bankaların önünde oluşan kuyruk yoğunluğu da azaltılmış oldu. Şu anda hesap açmak ve ilk kez bir bankadan kredi çekmek isteyen kişilerin imza zorunluluğu bulunduğu için vatandaş mağdur olmuş, bankaların önünde saatlerde beklemek zorunda kalmıştı. Yeni uygulamanın hayata geçirilmesi ile beraber vatandaşın bu yükü de sonlanmış olacak ve hiç bankaya gitmeden hesap açmak ve kredi çekmek, kredi kartı almak, kredi borç ötelemesi yapmak gibi işlemlerin tümü internet üzerinden tamamlanabilecek. Bu sayede hem vatandaşın hem de banka çalışanlarının korana virüs riskinden korunması güvence altına alınacak.

Author: padmin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir